O nás

Náš príbeh sa začal v roku 1991 v časoch bez internetu. Takmer tridsať rokov nám prešlo ako nič. Zrejme je to tým, že to pre nás nie je práca, ale životný štýl. Prešli sme si cez porevolučný ošiaľ vydávania prvých prekladov zakázaných diel, cez pulty preplnené brakmi, až po dnešné časy online učenia.

Našou srdcovkou sú detské knihy a vzdelávacie materiály pre školy. Radi rozmýšľame nad tým, ako deti vnímajú svet a ako sa formujú.

Sme radi, že sa nám podarilo priniesť slovenským deťom knihy známeho britského autora Roalda Dahla. Matilda a Kamoš obor sú dnes na všetkých detských nočných stolíkoch. Za preklad knižky The Giraffe and the Pelly and Me (Žirafa, Pelly a ja) sme získali medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu, ktorú udeľuje Medzinárodná únia pre detskú knihu (IBBY) – mimovládna organizácia pri UNESCO.

Keďže radi podporujeme začínajúcich autorov, po nástupe internetu sme ako jedno z prvých vydavateľstiev na svojej internetovej stránke uverejňovali “e-booky” slovenských autorov zdarma. Dnes máme na stránke blog, na ktorom môžu uverejňovať ukážky svojich diel a hodnotiť diela iných. http://blog.enigma.sk

Naše Yesky B2 sú už niekoľko rokov po sebe najpredávanejšou knihou na prípravu na maturity z angličtiny. 

S úsmevom spomíname na časy, kedy sme pracovali bez internetu, s programom T602, s disketami a ihličkovou tlačiarňou. Celé dni sme hľadeli na CRT monitory, od ktorých nás boleli oči. Dnes vytvárame interaktívne audiovizuálne obsahy učebníc na online vzdelávacích portáloch...